Stalo tenisas
Stalo tenisas – tiek profesionalams, tiek mėgėjams skirta zona. KANE‘S ARENOJE yra trys stalo teniso stalai, nuomojamas inventorius, organizuojami turnyrai ir treniruotės su profesionaliais treneriais (esant poreikiui).
Neseniai atlikęs tyrimą psichiatras Dr. Daniel Amen savo knygoje „Making a good brain great“ teigia, kad žaidžiant stalo tenisą, galime padidinti smegenų aktyvumą.
Šis sportas gerina rankų judesių koordinavimą. Tai tarsi aerobika, nes judinate ir apatinę, ir viršutinę kūno dalį.
Taigi, jei esate vaikas, suaugęs ar vyresnysis, ieškote ko nors įdomus ir sveiko Jūsų kūnui ir protui – stalo tenisas pats tas.

ŽAIDIMO PRADŽIA
Profesionalūs susitikimai pradedami burtais – metama moneta. Žaidėjas, atspėjęs, herbas ar pinigas, pasirenka kamuoliuko padavimą, jo atmušimą ar stalo pusę. Žemesnio lygio mačai dažnai pradedami slepiant kamuoliuką (vienas žaidėjas slepia kamuoliuką kurioje nors rankoje, kitas mėgina atspėti).

PADAVIMAS

Žaidimas pradedamas padavimu. Aukštyn vertikaliai iš ištiestos rankos pamėtėtas kamuoliukas paduodamas iš už galinės stalo linijos arba menamo jos tęsinio. Kamuoliukas turi būti išmetamas bent 16 centimetrų į viršų ir metant jo negalima įsukti. Nuo momento, kai kamuoliukas nejudamai guli prieš pamėtėjimą, jis turi būti virš stalo žaidžiamojo paviršiaus (ne po stalu) iki tol, kol jis bus smūgiuojamas (raketei tokio reikalavimo nėra). Negalima paduoti iš už stalo šono, žengiant, nepamėtėjant kamuoliuko ar iš po stalo.
Paduodamas kamuoliukas pirmiausia turi atsimušti į paduodančiojo stalo pusę, peršokti tinklelį ir atsimušti į priešininko stalo pusę. Jei kamuoliukas liečia tinklelį ar stovą ir nukrenta už jų ant stalo, padavimas kartojamas. Kartoti galima tiek kartų, kiek kartų tai bepasikartotų (senesnės taisyklės numatė maksimalų 3 kartojimų skaičių).
Žaidėjas privalo atlikti padavimą taip, kad teisėjas galėtų matyti, ar padavimas atitinka taisyklingo padavimo reikalavimus. Jeigu teisėjas abejoja atlikto padavimo taisyklingumu, bet nėra tuo visiškai įsitikinęs, jis gali, pirmąkart pažeidus taisykles, paduodantįjį įspėti, o padavimą liepti pakartoti (neįskaitydamas taško). Jei ir toliau rungtynėse to paties žaidėjo padavimas bus abejotinas dėl tos pačios ar kitų priežasčių, taškas skiriamas atremiančiajam. Už aiškiai (atvirai) netaisyklingą padavimą taškas neįspėjus skiriamas atremiančiajam. Žaidėjai turi keistis padavimais kas 2 taškus žaidžiant iki 11 taškų.

ŽAIDIMO EIGA
Atsakomasis smūgis leidžiamas tik kamuoliukui atšokus nuo stalo. Atmušti galima rakete ir net riešu. Raketę leidžiama perimti į kitą ranką. Šviestuvą ar lubas palietęs kamuoliukas laikomas pralaimėtu (taškas įskaitomas varžovui).
Žaidėjas pelno tašką, jei varžovas padaro vieną iš šių klaidų:
• kamuoliuko nepaduoda arba paduoda ne pagal taisykles;
• mušdamas smūgį nepataiko į stalą, rakete nepataiko į kamuoliuką;
• atmušdamas liečia kamuoliuką daugiau nei vieną kartą;
• kamuoliukas į jo stalo pusę atsimuša daugiau nei vieną kartą;
• atmuša rakete, ją išleidęs iš delno;
• prieš atmušdamas virš stalo paliečia kamuoliuką kuria nors kūno dalimi (išskyrus plaštaką, laikančią raketę);
• žaisdamas paliečia tinklelį;
• laisvąja ranka atsiremia į stalą ar jį stumteli;
• atmuša kamuoliuką, kol jis dar nebūna palietęs jo stalo pusės. Kamuoliuką galima liesti tik tada, kai jis būna už stalo ribų.
Žaidėjas laimi setą tada, kai surenka 11 taškų, turėdamas bent dviejų taškų persvarą. Jei rezultatas tampa 10:10, žaidžiama tol, kol vienas iš žaidėjų išsiveržia į priekį dviem taškais. Tokiu atveju padavimais keičiamasi kas vieną tašką, o ne kas du.
Po kiekvieno sužaisto seto žaidėjai keičiasi stalo pusėmis.

TAŠKO KARTOJIMAS
Iš naujo kovojama dėl taško, jei:
• į aikštelę įskrieja kitas kamuoliukas
• atitaisoma teisėjo klaida
• paduodant kamuoliukas paliečia tinklelį ir nukrinta varžovo stalo pusėje
• jei varžovas yra nepasirengęs priimti (atremti) padavimo ir kėlė ranką sakydamas „stop“
• blykstelėjo fotografas, aikštelę pateko pašalinis asmuo ar įvyko dar kitoks trukdis.

ŽAIDIMO PABAIGA

Žaidimas baigiasi, kai vienas iš žaidėjų laimi nustatytą skaičių setų. Paprastai žaidžiama iki trijų arba keturių laimėtų setų. Paskutiniojo seto metu (esant rezultatui 2:2 ar 3:3) žaidėjai turi apsikeisti stalo pusėmis, kai kuris nors žaidėjas surenka penkis taškus. Rungtynėms pasibaigus jų dalyviai paprastai pasveikina vienas kitą ir teisėjus rankos paspaudimu.

Plačiau apie taisykles: Spauskite – Parsisiųsti

Noriu gauti naujienlaiškius