Skvošas
Vis daugiau susidomėjimo Lietuvoje sulaukiantis skvošas pasižymi tuo, kad čia lygiai gali kovoti ir vyrai, ir moterys. Nes svarbiausia – ne jėga, o mąstymas.
Skvošas – sportas, kurį raketėmis ir mažu kaučiukiniu kamuoliuku žaidžia du žaidėjai uždaroje aikštelėje su keturiomis sienomis. Žaidžiant skvošą gerėja koordinacija, didėja ištvermė, stiprėja kojų, sėdmenų raumenys, treniruojama širdis. Skvošas dažnai lyginamas su dviem skirtingomis sporto šakomis – boksu ir šachmatais, nes reikia stipraus smūgio ir strateginio mąstymo.
KANE‘S ARENOJE įrengti vieni skvošo kortai, kuriuose bus galima sportuoti tiek profesionalams, tiek mėgėjams. Tai vieninteliai kortai Lietuvoje, su smėliu užpildytomis sienomis ir geresnėmis kamuoliuko atšokimo savybėmis. KANE‘S ARENOJE bus organizuojami turnyrai, taip pat rengiamos treniruotės su profesionaliais treneriais.

Skvošo taisyklės:
Skvošas žaidžiamas aikštelėje, kurioje abu žaidėjai yra vienoje pusėje. Todėl yra labai svarbu būti atidžiam. Jei iškyla nors menkiausias pavojus, kad priešininkui bus suduota rakete ar kamuoliuku, reikia sustoti ir pareikalauti pakartoti kirtį. Žaidėjui, sudavusiam priešininkui kamuoliuku ar rakete gali būti įskaitomas pralaimėjimas.

Taškas neįskaitomas

Pagrindinė taisyklė – žaidėjas privalo sudaryti priešininkui galimybę matyti kamuoliuką ir prie jo laisvai pribėgti. Visais atvejais, kai žaidėjai vienas kitam užkerta kelią netyčia arba nėra tikri, ar kirtis gali būti užskaitytas, kirtis kartojamas.

Taškas įskaitomas

Jei žaidėjas sutrukdo priešininkui kirsti normalų kirtį, išbėgti į priekį ir atmušti kamuoliuką tiesiai į priekinę sieną, taškas užskaitomas sutrukdytam žaidėjui. Taisyklės pabrėžia, kad žaidėjai turi kaip įmanoma stengtis neužkirsti kelio priešininkui.

Plačiau apie taisykles: Spauskite – Parsisiųsti

Noriu gauti naujienlaiškius