PAPLŪDIMIO TINKLINIS
Paplūdimio tinklinis yra puikus aktyvaus laisvalaikio praleidimo būdas žmonėms, norintiems užsiimti aktyviu sportu. Tai viena populiariausių sporto šakų ne tik jaunimo tarpe, bet ir kitose amžiaus grupėse. Ypatingai vasarą. Tačiau mūsų arenoje ši sporto šaka puoselėjama ištisus metus dvejose paplūdimio aikštelėse. Čia dvi vienintelės Šiaurės Lietuvoje kvarcinio (balto) smėlio paplūdimio aikštelės po stogu, kuriose bus galima žaisti ne tik tinklinį, bet ir paplūdimio tenisą, badmintoną, futbolą, regbį.
Skirtumai nuo salės tinklinio
Paklausite, kuo skiriasi paplūdimio tinklinis nuo mums įprasto tinklinio? Visų pirma, skiriasi paplūdimio tinklinio ir uždaro tinklinio aikštelių dydis. Uždaro tinklinio aikštelės dydis yra 18 m x 9 m, tuo tarpu paplūdimio tinklinio aikštelė – 16 m x 8 m. Paplūdimio tinklinyje aikštelė sumažinama, nes ant smėlio prarandate labai daug greičio ir jėgų.
Taip pat paplūdimio tinklinis yra žaidžiamas su šiek tiek kitokiu kamuoliu. Kadangi uždarose aikštelėse kamuolys turi judėti greičiau, o smūgiai būna stipresni, čia naudojami sunkesni kamuoliai. Paplūdimio tinklinio kamuoliai yra minkštesni ir lengvesni, šiek tiek didesni nei tie, kurie yra skirti uždaroms aikštelėms. Mažesnis svoris leidžia jiems ilgiau išbūti ore ir suteikia galimybę žaidėjams išnaudoti vėjo pranašumus, kurti strategijas.
Paplūdimio tinklinyje komandą sudaro du žaidėjai. Jie neturi konkrečių pozicijų, kurios yra salės tinklinyje, tad jų pozicijos paplūdimio tinklinyje pasiskirsto taip, kad vienas žaidėjas žaidžia kairėje, kitas dešinėje aikštelės pusėje. Paplūdimio tinklinio žaidėjas turi būti universalus atlikdamas visus tinklinio elementus, tai yra gebėti taip pat gerai smūgiuoti, kaip ir blokuoti ar servuoti kamuolį.
Taškai paplūdimio tinklinyje taip pat skiriasi. Paplūdimio tinklinyje žaidžiami trys setai. Du setus po 21 tašką surinkusi komanda laimi mačą. Jei reikia trečiojo seto, jis žaidžiamas iki 15 taškų.
Tinklinis kaip rekreacinė sporto šaka yra labai populiari. Tai viena sėkmingiausių rungtyniavimo ir poilsio šakų pasaulyje. Tinklinis greitas, įdomus, o vykstantis veiksmas staigus ir uždegantis. Mėgėjų gretose populiaresnis yra paplūdimio arba paprasčiau – lauko tinklinis. Lietuvoje tinklinis taip pat užima svarbią vietą aktyviai laiką leisti mėgstančių žmonių tarpe.
Nauda sveikatai
Stiprina visus kūno raumenis;
Dažnai tinklinio nauda lyginama su aerobikos treniruočių teikiamais privalumais: gerinamas širdies darbas, didinama ištvermė, aktyvinama kraujo apykaita, stiprinama imuninė sistema, deginami riebalai.
Žaidžiant tinklinį, per valandą sudeginama iki 420 kcal.
Reikia saugotis: dažniausiai visas krūvis tenka sąnariams ir raiščiams, todėl būtinas geras apšilimas, kad nepatirtumėte traumų!

Paplūdimio tinklinis – sporto šaka, kai dvi komandos, susidedančios iš 2 žaidėjų kiekvienoje, žaidžia aikštelėje padalintoje tinklu į dvi lygias dalis. Yra įvairių žaidimo variantų, pritaikytų specifinėms sąlygoms, siekiant universalumo ir prieinamumo kiekvienam.

Žaidimo tikslas – pasiųsti kamuolį virš tinklo taip, kad jis nukristų varžovo aikštelėje ir neleisti to paties padaryti varžovams. Komanda turi teisę triskart paliesti kamuolį, kad galėtų grąžinti jį į varžovo aikštelę (įskaitant užtvaros lietimą).

Kamuolys į žaidimą įvedamas padavimu: paduodantis žaidėjas smūgiu pasiunčia jį virš tinklo į varžovo aikštelę. Su kamuoliu žaidžiama tol, kol jis nepaliečia aikštelės, neišeina už aikštelės ribų arba komanda nepajėgia jo grąžinti į varžovo aikštelę pagal taisykles.

Paplūdimio tinklinyje, komanda, laimėjusi kamuolio išžaidimą, laimi tašką. Kai priimančioji komanda, laimi kamuolio išžaidimą, ji laimi tašką ir gauna teisę paduoti kamuolį. Paduodantys žaidėjai turi keistis kiekvieną kartą, kai tai įvyksta.

Plačiau apie taisykles: Spauskite – Parsisiųsti

Noriu gauti naujienlaiškius