PAPLŪDIMIO TENISAS
Lietuvoje ši sporto šaka gyvuoja jau dvejus metus. Ji populiari Ispanijoje, Portugalijoje, Italijoje, kur vyksta pasaulio ir Europos čempionatai. Žaidžiamas šis žaidimas ant smėlio, dėl to ir vadinasi paplūdimio tenisu. Taisyklės panašios kaip lauko teniso, badmintono ir paplūdimio tinklinio. Tai lyg savotiškas šių sporto šakų mišinys.
Paplūdimio teniso aikštės išmatavimai – kaip tinklinio. Tinklo aukštis – 170 cm. Šis vasariškas žaidimas žaidžiamas specialiomis raketėmis ir specialiais kamuoliukais.
Čia, dvejose vienintelėse Šiaurės Lietuvoje kvarcinio (balto) smėlio paplūdimio aikštelėse po stogu, paplūdimio tenisą bus galima žaisti ištisus metus.

Paplūdimio tenisas

Paplūdimio tenisas gali pasirodyti egzotiška ir sunkiai realizuojama sporto rūšis, tačiau iš tikrųjų viskas yra kur kas paprasčiau. Tai smagus, komandinis žaidimas, kuris paprastai žaidžiamas ant smėlio (todėl ir vadinamas paplūdimio tenisu), tačiau griežtų apribojimų jam nėra. Paplūdimio tenisas gali būti žaidžiamas bet kokio amžiaus žmonių, jis ypač mėgstamas šeimų, Lietuvoje ir pasaulyje šiuo sportu užsiimama tiek mėgėjiškai, tiek ir profesionaliai.

Paplūdimio teniso istorija Lietuvoje

Paplūdimio tenisas Lietuvą pasiekė palyginus neseniai, vos prieš penkerius metus (2011 – aisiais), tačiau pasaulyje ši sporto šaka žinoma gerai ir yra gana populiari. Ypač didelio susidomėjimo ji sulaukia Portugalijoje, Ispanijoje bei Italijoje, kur organizuojami ir šalies, ir tarptautiniai turnyrai bei čempionatai. Lietuvoje paplūdimio teniso pradininku laikomas Dainius Janulis, kuris pirmasis ir pristatė šią sporto šaką, o pasiekti didesnio susidomėjimo ja mėgino 2013 metų vasarą vykusiame sporto renginyje Palangoje, kur ir toliau organizuojami paplūdimio teniso turnyrai.

Paplūdimio teniso taisyklės

Paplūdimio tenisas profesionalia sporto šaka tapo iš mėgėjiško žaidimo, todėl jo taisyklės, tai – trijų, ko gero, visiems gerai pažįstamų žaidimų derinys – badmintono, lauko teniso bei paplūdimio tinklinio. Paplūdimio tenisas energijos ir miklumo reikalaujanti sporto šaką, kurį paprastai žaidžiama komandomis – raketėmis mušinėjant kamuoliuką per tinklą. Paplūdimio teniso tinklo aukštis siekia 1 m 70 cm, o aikštelės, kurioje žaidžiama, matmenys yra tokie patys, kaip ir tinklinio (16 metrų ilgio ir 8 metrų pločio). Paplūdimio tenisas dažniausiai žaidžiamas ant smėlio, tačiau svarbiausia – kietas paviršius, todėl nesudėtingai šia sporto šaka galima užsiiminėti ir šaltuoju metų laiku ar net patalpose. Paplūdimio tenisui negalioja ne tik vietos, metų laiko, tačiau ir amžiaus apribojimai. Ši sporto šaka puikiai tinka bet kokio amžiaus ar fizinio pasirengimo žmonėms.

Paplūdimio teniso įranga

Vienas svarbiausių paplūdimio teniso elementų – raketės. Paplūdimio teniso raketės gaminamos iš stiklo pluošto, todėl yra nesunkios, lengvai valdomos, suteikia galimybę atlikti tikslesnius manevrus. Raketės ilgis paprastai siekia apie 47 – 50 cm, o storis – apie 2 cm. Paplūdimio teniso raketės gali būti skirtingų spalvų, o jų pasirinkimas išties gausus, tad kiekvienas gali išsirinkti jam labiausiai patinkantį ir patogiausią gaminį. Dar vienas svarbus komponentas – kamuoliukas. Paplūdimio teniso kamuoliukas išvaizda, dydžiu bei svoriu labai panašus į įprastą lauko teniso kamuoliuką, tik dažniausiai būna oranžinės spalvos. Šios sporto šakos kamuoliukas turi specifinius reikalavimus, kurių atitikimą tvirtina Tarptautinė teniso federacija. Reikalavimus atitinkantys kamuoliukai žymimi trijų raidžių santrumpa ITF (angl. International Tennis Federation). Ir galiausiai – tinklas. Paplūdimio tinklinio tinklo aukštis turi būti 1 m 70 cm (skersinis, ant kurio paprastai tvirtinamas tinklas, dar aukštesnis), per jį raketėmis ir svaidomas kamuoliukas.

Plačiau apie taisykles: Spauskite – Parsisiųsti

Noriu gauti naujienlaiškius